Flautas de Colores
- kvarteto zobcových fléten

Flautas de Colores je kvarteto zobcových fléten z Brna a vzniklo v roce 2010. Členkami jsou Pavla Ryšavá, Helena Šimíková (Smékalová), Anna Todorová a Martina Komínková, která je současně také uměleckou vedoucí souboru.

V roce 2014 natočilo kvarteto CD s názvem Pall Mall. Jeho vydání přineslo neočekávaně velký ohlas, jak u hudebních kritiků, tak u publika u nás i v zahraničí. Také ohlasy odborníků a skladatelů, jejichž kompozice jsou na CD jsou víc než nadšené. Dokladem je fakt, že několik set kusů je již rozebráno. 
S tím souvisí také pravidelná a častá vystoupení kvarteta. Nejvýznamnější proběhlo v rámci Bachova varhanního podzimu 2014 a také v rámci cyklu koncertů staré hudby Barbara Maria Willi uvádí v dubnu 2015. Ze zahraničních zkušeností to bylo např. vystoupení v Nizozemí (2012), v Rakousku (2014) a série koncertů ve Weimaru (2015).

Repertoár souboru je tvořen originálními skladbami, které jsou určeny pro zobcové flétny (období renesance, baroka a 20. a 21. století), ale také množstvím zajímavých aranží (např. David a Goliáš od J. Ježka nebo Take Five od P. Desmonda).

Název souboru Flautas de Colores (v překladu Barevné flétny) odkazuje na to, že se snažíme, aby hudba, kterou hrajeme byla pestrá a zajímavá, a tak přinášela posluchačům zážitky plné různých nálad a barev.

Více informací na www.flautasdecolores.cz

Vedoucí souboru Martina Komínková vystudovala a hudebně působila postupně v Hamburku, Krakowě a Linzi. V současnosti vyučuje hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno a ZUŠ Vítězslavy Kaprálové v Brně. Sama také koncertuje a je členkou několika souborů (Duetto Nuovo, Tourdion).

Flautas de Colores najdete také na facebooku.

Pár hudebních ukázek z CD Pall Mall, které bylo vydáno na podzim 2014, najdete v odkazu Audio & video.

Jak získat naše CD Pall Mall:Flautas de Colores CD Pall Mall

Objednat

CD Pall Mall