Flautas de Colores - kvarteto zobcových fléten

Flautas de ColoresFlautas de Colores je kvarteto zobcových fléten z Brna a vzniklo v roce 2010. Členkami jsou Pavla Ryšavá, Helena Smékalová, Anna Todorová a Martina Komínková, která je současně také uměleckou vedoucí souboru.

Soubor vystoupil na celé řadě koncertů a při nejrůznějších příležitostech (Projekt Party pro kvartety, Bachův varhanní podzim, Vánoční trhy na Zelňáku, Café Práh ve Vaňkovce, benefiční koncerty ad.). Ze zahraničních zkušeností to bylo vystoupení v Nizozemí (Utrechts Centrum voor de Kunsten v roce 2012). Velkým úspěchem souboru bylo získání titulu absolutního vítěze (ve složení tria studentek) na celostátním kole soutěže v komorní hře v Liberci v letech 2010 a 2013.

Vedoucí souboru Martina Komínková vystudovala a hudebně působila postupně v Hamburku, Krakowě a Linzi. V současnosti vyučuje hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno a ZUŠ Veveří Brno. Sama také koncertuje a je členkou několika souborů (Duetto Nuovo, Tourdion).

Repertoár souboru je tvořen originálními skladbami, které jsou určeny pro zobcové flétny (období renesance, baroka a 20. a 21. století), ale také množstvím zajímavých aranží (např. David a Goliáš od J. Ježka nebo Take Five od P. Desmonda).

Název souboru Flautas de Colores (v překladu Barevné flétny) odkazuje na to, že se snažíme, aby hudba, kterou hrajeme byla pestrá a zajímavá, a tak přinášet posluchačům zážitky plné různých nálad a barev.

Flautas de Colores najdete také facebooku.

Pár hudebních ukázek z nového CD Pall Mall, které bylo vydáno na podzim 2014, najdete v odkazu Audio & video.

Jak získat naše nové CD Pall Mall:Flautas de Colores CD Pall Mall

Objednat

CD Pall Mall