Absolutní vítězky celostátního kola soutěže v komorní hře

04.05.2013 18:37

 

Ve dnech 18.-20.4.2013 v Liberci vyvrcholilo několikakolové zápolení soutěže ZUŠ v komorní hře vyhlašované MŠMT České republiky.  A  jak nadpis napovídá, bylo velmi úspěšné. Zobcovým flétnám byla určena samostatná kategorie, kterou hodnotila porota složená výhradně z pedagogů tohoto oboru.  Měla jsem možnost se účastnit již předešlých okresních a krajských kol coby porotce a věděla jsem, že v Liberci nás čekají krásné a profesionální výkony. Jinými slovy silná konkurence v naší kategorii. S tímto názorem se také netajil předseda letošní poroty Jan Kvapil. Celková úroveň byla opět vyšší než v předešlém ročníku, což nás pedagogy zobcové flétny, kteří se neúmorně snažíme nejen při výuce, ale i při kurzech a seminářích, vždy velmi povzbudí.

Abych se dostala k našemu vystoupení Tria zobcových fléten: Anna Todorová, Helena Smékalová, Pavla Ryšavá vystoupily s náročným programem. Nejdříve zazněla středověká Estampie, poté barokní Preludio J. Mattheson a závěr patřil moderní a rytmické Kadanze W. van der Nieuwkerka. Ohlasy publika i poroty ukázaly, že se výkon opravdu povedl.  Bylo pro nás velkou ctí se umístit společně s plzeňským triem ABATEVA na stupni absolutního vítěze. Aby radosti a dojetí nebylo málo, porota mi přidala speciální diplom za pedagogickou činnost.

Těšíme se na další příležitosti a setkávání s kolegy, kteří se snaží, aby zobcová flétna byla považována za seriozní nástroj!