Do nového roku

02.01.2015 19:14

Myslím, že by se slušelo s příchodem roku nového, poohlédnout ještě za tím právě uplynulým. Byl to totiž rok mimořádně vydařený a plný krásných koncertů, ze kterých bych alespoň některé ráda připomněla. 
Hned v březnu to byla "Párty pro kvartety", společný projekt kvartetů Abateva z Plzně a Flautas de Colores. Záznam koncertu pořídila TV Noe. Pokračování se uskutečnilo na podzim. Oba dva koncerty se setkaly s nadšenými reakcemi posluchačů jak v Brně, tak i v Plzni.
V červnu jsme se pustily do natáčení našeho prvního CD. To jsme představily na koncertech v Brně v rámci Varhanního podzimu, ale také např. ve Vídni, Klentnici či Lelekovicích. Křest CD se uskutečnil 12.11. a zaštítila jej Clara Novák, významná flétnistka a dcera skladatele Jana Nováka. Také vystoupení v rámci vernisáží Jiřího Netíka či Magdaleny Říčné byla a jsou nezapomenutelná.
Prakticky celý rok byl naplněný krásnými hudebními událostmi a zážitky. Kdybych řekla, že to nebylo náročné, nebyla by to pravda, ale kolik radosti jsme prožily spolu s vámi posluchači, se nedá jen tak lehce slovy vyjádřit. Moc děkujeme za vaše nádherné reakce, vyjádřené osobně či pomocí emailu. Jsme moc rády, že se vám naše hudba líbí a už nyní se těšíme a připravujeme nové koncerty. Prozradím zatím jen, že vystoupíme v rámci hudebního cyklu Barbara Maria Willi uvádí v Brně 16.4. anebo v rámci Večerů u kapucínů v Praze na Hradčanech 3.6.
Pokud si chcete o nás přečíst více, můžete navštívit hudební portál "Brno, město hudby", kde najdete čerstvou recenzi našeho CD Pall Mall

Přejeme vám krásný rok, plný co nejhezčích a vašich oblíbených barev.

Za všechny z Flautas de Colores, Martina Komínková

Flautas de Colores PF 2015