Inovace sopránové flétny Moeck Flauto 1 Plus

03.11.2013 18:17

Pokud používáte nebo jste se setkali s modelem sopránové flétny Flauto 1 Plus od firmy Moeck bude vás jistěMoeck Flauto 1 Plus  zajímat tento článek.

Sopránová zobcová flétna Flauto 1 Plus je školní model, skládající se ze dvou dílů, má plastovou hlavici a dřevěné tělo. Tento model tedy využívá výhod plastové hlavice, kterou děti nezničí a přitom zvuk je již mnohem barevnější díky dřevěnému tělu nástroje. Tento nástroj patří k velmi rozšířeným a také oblíbeným. Právě v těchto dnech se u nás objevuje Flauto 1 Plus s novým designem. Vzhledem k tomu, že jsem o tomto nástroji komunikovala přímo s výrobcem z firmy Moeck Ralfem Ehlertem, který se podílel na její inovaci, ráda bych zde zprostředkovala získané informace.

Ralf EhlertVylepšený model Flauto 1 Plus, má celkově jemnější a měkčí zvuk, je silnější ve spodní poloze, tedy tam, kde to děti nejvíce potřebují. Inovace tohoto modelu byla náročným projektem, který trval 5 let a jedním z podnětů byly žádosti zákazníků (učitelů a dalších). Názor výrobců firmy Moeck na tento model je, že zvuk Flauto 1 Plus je někdy dokonce lepší než celodřevěné nástroje.