top of page

videoklipy

audio ukázky

moc se mi tato hudba líbí

chci album Pall Mall poslouchat víc:

 1. můžeš si stáhnout celé album pomocí tlačítka "Získat album" nebo jen jednotlivé skladby
   

 2. můžeš si CD objednat domů vyplněním formuláře níže, poté přeji příjemný poslech i potěšení z pěkného a obsáhlého bookletu se zajímavostmi o jednotlivých skladbách (česky, anglicky a německy)

Objednávám CD Pall Mall
 • cena CD je 250,-Kč vč. balného a poštovného v ČR

 • po objednání obdržíte potvrzovací email

 • termín dodání je během 1-3 pracovní dní

 • objednávku zpracovává Hudba v nás, z.s.

Děkujeme za objednání!

Během 24 h obdržíte potvrzovací email.

PayPal ButtonPayPal Button

audio ukázky

moc se mi tato hudba líbí

chci album Resonance poslouchat víc:

 1. můžeš si CD zakoupit v Brně v Knihkupectví galerie Světlo na Kounicově ulici
   

 2. můžeš si CD objednat domů vyplněním formuláře níže, poté přeji příjemný poslech i potěšení z krásného bookletu se zajímavými uměleckými fotkami moderní sakrální architektury (česky, anglicky)

Objednávám CD Resonance
 • cena CD je 250,-Kč + 50,-Kč balné a poštovné v ČR

 • po objednání obdržíte potvrzovací email

 • termín dodání je během 1-3 pracovní dní

 • objednávku zpracovává Hudba v nás, z.s.

Děkujeme za objednání!

Během 24 h obdržíte potvrzovací email.

foto

Karungi I Sören Sieg a Martina Komínková I klavír a zobcová flétna
02:26

Karungi I Sören Sieg a Martina Komínková I klavír a zobcová flétna

Skladba Karungi, kterou jsme poprvé v této úpravě zahráli společně s jejím autorem Sörenem Siegem u něj na domácím koncertě ve Varšavě v létě 2022. Tato skladba a celá sbírka se jmenuje Karungi a najdete na ní 9 dalších krásných skladeb z nové sbírky. Příjemný poslech. Objednávka not v ČR na https://www.zobcovka.cz/karungi-s-sieg/ Další info a podrobnosti na https://www.soerensieg.de/en/content/karungi Z předmluvy k nové sbírce Karungi (vydané 10/2022): V mých předchozích skladbách pro zobcovou flétnu a klavír jsem neřešil obtížnost flétnových partů, jelikož byly na koncertech hrány flétnovými profesionály jako např. Meng-Heng Chen,Chris Orton, Ebba Maria-Künning, António Carrilho. V této sbírce je to ale přesně naopak. Procházel jsem svých 32 Afrických suit a hledal ty mému srdci nejbližší, abych je poté přepsal ve snadnější verzi pro zobcovou flétnu a klavír. Rád bych, aby se těchto skladbiček mohli zhostit i žáci, kteří se zobcovou flétnou začínají, nebo zatím nejsou velmi zkušenými hráči. Tyto skladby reprezentují průřez mojí tvorby. Od dvou skladeb z mé první Africké suity (Přivítání v Djaboué a Údolí v Djaboué, 1993), přes pomalé části z Afrických suit č. 3 (Kuagana, 2002), č. 4 (Kinyongo, 2008), č. 6 (Hvězdná obloha, 2014), č. 8 (Sula inyembezi, 2015), č. 15 (Siko siyo mbali, 2014) a č. 22 (Karungi, 2017) a prostřední větu ze Suite grotesque (Valse triste, 1994) až k závěrečné větě z dříve nepublikované Suity č. 21 Tomo Tomo (Invitation, 2017). Siko siyo mbali je kombinací verze pro flétnový kvartet z roku 2014 a verze pro sólo klavír z roku 2022. Tyto skladby pro mě znamenají mnoho: Kuagana je věnována mé babičce Aenne Paff, která mi byla velmi blízká během mého dětství a zemřela velmi mladá v roce 1984. Kinyongo je o onom sladkém pocitu nostalgie, vědomí, že něco krásného už se nemusí opakovat. Melodie ze skladby Údolí Djaboué jakoby se vznášela nad touto krajinou. Karungi je pokusem vykouzlit melodii vyjadřující čistou krásu z pouhých tří tónů (Karungi v Lugandě znamená krásný). Siko siyo mbali je inspirována vírou v den spásy. Sula inyembezi je pokusem utěšit někoho, kdo je velmi nešťastný. Hvězdná obloha reflektuje mystický zážitek ztracení se ve vesmíru při pohledu na oblohu plnou hvězd. Skladby Pozvání a Přivítání v Djaboué jsou tím pravým africkým joie de vivre (z fr., radost ze života). Jsem velmi vděčný flétnistce Martině Komínkové z České republiky, která mě více než rok ponoukala k vydání této sbírky, nahrála řadu mých skladeb a vystoupila společně se mnou na jednom z mých domácích koncertů. Tyto skladby mohou být hrány na sopránovou i tenorovou zobcovou flétnu; klavírní doprovod pro verzi na sopránovou flétnu je v partituře, klavírní doprovod pro verzi na tenorovou flétnu je v přiloženém klavírním partu. Rád bych všem popřál spoustu zábavy a radosti z hraní. Další sbírka pro vás se již připravuje. Budu rád za vaše fotky, komentáře, nebo návrhy: mail@soerensieg.de
G-video
G-audio
G-foto
G-objednávka CD