top of page
Moje studia
Na zobcovou flétnu jsem hrála od dětství a po dokončení studia příčné flétny na Konzervatoři Brno jsem se jí začala věnovat profesionálně. Odborně jsem se vzdělávala na kurzech a seminářích, např. na Letní škole staré hudby v Prachaticích. Navštěvovala jsem také soukromé hodiny v Holandsku u H. ter Scheggeta (Conservatorium Utrecht). Jsem absolventkou oboru Teorie a provozovací praxe staré hudby na Masarykově univerzitě. Absolvovala jsem odbornou stáž na Hochschule für Music Hamburg ve třídě P. Holtslaga, u něhož jsem pokračovala ve studiu na Akademii Muzyczné v Krakowě, kde jsem získala magisterský titul. Zobcovou flétnu jsem dále studovala na univerzitě v Linci ve třídě Carin van Heerden (2011-2013). 

" Studia v zahraničí
se špičkovými profesory byla pro mne jedinečnou zkušeností, ze které budu těžit celý život
."

Pedagogické zkušenosti
Pedagogické činnosti se věnuji od roku 2001 (ZUŠ Veveří) a od roku 2016 na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové Brno. Od roku 2009 také na Konzervatoři Brno, kde vyučuji hlavní obor zobcová flétna. Své zkušenosti předávám na kurzech pro pedagogy Dechové soboty na Konzervatoři Brno (od roku 2009) i na letních kurzech Bystřická flétna (od roku 2010).

" Při výuce využívám to nejlepší z metodik, které jsem měla možnost poznat
a ověřila si, že i pro děti
a studenty jsou velmi zajímavé
.
"

Koncertování
Vystupuji na koncertech sólových i s komorními ansámbly či orchestry u nás i v zahraničí. Od roku 2013 spolupracuji jako sólistka s orchestrem Czech Virtuosi. Mimo to se věnuji hře na barokní a renesanční příčnou flétnu. Pravidelně vystupuji s kvartetem zobcových fléten Flautas de Colores a souborem Duetto Nuovo. V době svého ročního pobytu v Itálii (2018-19) jsem odehrála koncerty spolu se skladatelem Fulviem Caldinim a dalšími umělci.

Co vám ráda zahraji sama či s mými hudebními přáteli.

Výsledky mé práce
Moji žáci se pravidelně umisťují na prvních místech soutěží ZUŠ pořádaných MŠMT, a to ve hře sólové i komorní. Na podzim roku 2012 se úspěšně prezentovali v Holandsku na společném projektu s Utrechts Centrum voor de Kunsten. V roce 2014 jsem uspořádala koncerty s názvem Párty pro kvartety, na kterém se představili absolutní vítězové v komorní hře Flautas de Colores a Abateva. Na podzim roku 2014 vydal soubor Flautas de Colores, jehož jsem uměleckou vedoucí, CD Pall Mall, na něž byly a stále jsou velmi pozitivní ohlasy jak u široké veřejnosti, tak u odborníků. Dokladem toho je fakt, že první vydání bylo rozebráno během pár měsíců. 

" Flautas de Colores:
PALL MALL nahrávka, která by neměla (nesmí!) zapadnout
.
"

Dina Šnejdarová

(hudební publicistka)

V sezoně 2014/15 soubor úspěšně účinkoval na velkém množství koncertů u nás (Praha, Brno, Plzeň) i v zahraničí (Vídeň, Výmar). K nejvýznamnějším vystoupením patřilo účinkování souboru na festivalech Bachův varhanní podzim a hudební cyklus Barbara Maria Willi uvádí. V roce 2018 kvarteto natočilo první sérii profesionálních videoklipů. Také zařadilo do svého programu novou řadu vzdělávacích koncertů pro školy s názvem Bach a létající ryby, které se setkalo s velkým ohlasem malých i dospělých posluchačů.

"Tak skvělý výchovný koncert, jaký předvedly Flautas de Colores jsme ještě nezažili. Bylo to pestré
a inspirativní. Děti byly aktivně zapojené a moc je to bavilo."

Hana Mikaušová

(ředitelka ZŠ Lelekovice)

bottom of page