top of page

NABÍDKA KONCERTŮ

kalendář koncertů

Domácí koncert

Domácí koncerty

... je příjemné a netradiční setkání s hudbou a přáteli.

Chcete zažít, jak zní živá hudba v podání komorního dua či sóla ve

vašem vlastním domě a ne jen pouze z CD přehrávače či Spotify?

Čeká vás nejen jedinečný zážitek z krásné hudby, ale díky průvodnímu slovu se dozvíte také spoustu zajímavostí o skladbách, které uslyšíte. V pestrém programu s názvem s Flétnou na cestách, můžete slyšet hudbu klasickou, ale také ostatních žánrů. V průběhu vystřídám asi 12 druhů fléten včetně tzv. World flutes. To vše v pohodlí domova.

JAK ZORGANIZOVAT DOMÁCÍ KONCERT?

  • domluvte se se mnou na termínu, programu a dalších podrobnostech

  • pozvěte asi 10-30 hostů, pokud bude koncert v létě a na zahradě, pak je počet skoro neomezený :)

  • zajistěte menší pohoštění, často i návštěvníci rádi něco drobného přinesou

  • vstupné je dobrovolné a věnuje se zpravidla celé umělcům
     

A máte připraveno, zbývá už jen se těšit na krásný zážitek. Mám za sebou řadu koncertů a spokojených domácích posluchačů a těším se, že ten příští bude třeba už brzy u vás.

Martina Komínková Domácí koncert 6_2020

Ansámbly

Ansámbly
Flautas de Colores

je kvarteto zobcových fléten z Brna a vzniklo v roce 2010. Členkami jsou Pavla Ryšavá, Helena Šimíková (roz. Smékalová), Anna Todorová a Martina Komínková, která je současně také uměleckou vedoucí souboru.​

Pestrý repertoár zahrnuje skladby z období středověku, renesance, baroka a proniká do žánrů minimalismu, jazzu a folklóru. Jeho součástí je také množství zajímavých aranží (např. David a Goliáš od J. Ježka nebo Take Five od P. Desmonda).

Cílem souboru je předvést, že zobcová flétna je nástroj profesionální, na který lze hrát na vysoké úrovni technické i interpretační. Během koncertu vystřídají čtyři hráčky celou škálu fléten od vysokých, sopránových až po hluboké, basové, což poskytuje velké možnosti zvukové i repertoárové. Soubor je charakteristický svým hudebně živým projevem, nebojí se improvizace či zapojení neobvyklých prvků jako je zpěv a další.

Radost a hravost na jedné straně, naproti tomu soustředění, aby i ticho mělo svůj prostor
a posluchači odcházeli občerstveni krásným zážitkem.

Více info na www.flautasdecolores.cz.

Flautas de Colores 92.jpg
Duetto nuovo

tvoří dva zkušení komorní hráči Jaromír Zámečník na bajan a Martina Komínková na flétny. Duetto vzniklo v roce 2013, mimo jiné se zájmem přinést posluchačům nevšední nástrojovou kombinaci zobcové flétny a bajanu. V tomto ansámblu se setkávají dva, dalo by se říci protikladné nástroje, protože jeden z dvojice patří v  historii vývoje hudby k nejstaršímu, zatímco druhý k jednomu z nejmladších. Oba nástroje oplývají širokou škálou barevných možností a přináší tak posluchačům neopakovatelný hudební zážitek jak při uvádění skladeb z oblasti původní literatury tak i koncertním zpracováním lidové hudby z oblastí Balkánu.

DSC02655mensi.jpg
Sólový recitál

Zobcová flétna má velmi dlouhou hudební historii a díky tomu také velké možnosti sólového repertoáru.
Můj sólový program začíná skladbami období středověku, pokračuje sólovou Bachovou Partitou, nechybí ani skladby na odlehčení v podobě irského reelu a další. Také obsahuje skladby soudobé za použití elektroakustické hudby.
V poslední době se s velkým zájmem zabývám využitím techniky Delay pro improvizace v minimalistickém stylu, které také začleňuji do svých koncertů.
Dle vašich přání je možné koncert zaměřit na určitá období. Např. převažující barokní autoři nebo naopak autoři současní. Lze jej také doplnit o mluvené slovo, které jednotlivé skladby více přiblíží.  

Martina Komínková-51.jpg
S orchestrem Czech Virtuosi

Společná spolupráce s orchestrem Czech Virtuosi začala před pěti lety. Od té doby jsme odehráli řadu koncertů, jak s programem barokních autorů, stejně tak autorů současných, jako například italského skladatele Fulvia Caldiniho. Na posledním turné v létě 2018 jsme provedli Bachův Braniborský koncert společně s hostující Annou Todorovou na zobcovou flétnu.

Více info na www.czechvirtuosi.cz.
 

sCzechVirtuosi_SUPL2394Upr_Resize.jpg
Plaisirs de Musique

Soubor Plaisirs de Musique byl založen v roce 2013 a specializuje se na autentickou interpretaci hudby starších stylových období. Členy souboru jsou přední evropští profesionální hudebníci hrající na dobové nástroje, ale i zpěváci, herci a tanečníci. Projekty souboru Plaisirs de Musique jsou realizovány pod uměleckým vedením Jana Čižmáře ve spolupráci s odborníky z oblasti historického tance a divadla.

Soubor Plaisirs de Musique účinkuje na významných hudebních festivalech, ale i soukromých nebo firemních akcích. V budoucnu je plánována intenzivní koncertní a nahrávací činnost v České republice i v zahraničí, stejně jako spuštění vlastní řady koncertních programů.
Více info na www.plaisirsdemusique.org.

2015_07_31_brno_francouzske-hudebni-lahu
bottom of page