IMPROVIZACE
NA DECHOVÉ NÁSTROJE

 Naučte se v 8 týdnech,
jak hrát a učit hudbu bez not.


Přihlaste se do kurzu,
který se koná 4.10. - 28.11.2021

CO SE BĚHEM KURZU NAUČÍTE
 1. týden - Pravidla improvizace, hudební hry za využití improvizace, hlavice a zvuky, přípravná rytmická cvičení.

 2. týden - Přípravná cvičení pro melodickou improvizaci, metodika (jaké jsou znaky podařené melodie), cvičení na 1 a 2 tónech, pentatonická improvizace.

 3. týden - Otázky a odpovědi živě na Zoomu.

 4. týden - Historická improvizace - středověká, renesanční.

 5. týden - Barokní improvizované formy a zdobení (diminuční a barokní).

 6. týden - Otázky a odpovědi živě na Zoomu.

 7. týden - Improvizace s moderními technikami a grafická improvizace.

 8. týden - Využití looperu a efektů pro improvizaci a tvorbu vlastních skladeb včetně Otázek a odpovědí živě na Zoomu.

 

+ 2 speciální webináře (jednou na téma jazzové improvizace na flétnu s hostem Petrou Klementovou a podruhé s Vítem Rokytou, který vyvinul unikátní metodiku výuky)

+ přístup ke všem videím z Minikurzu improvizace (pokud se přihlásíte do čtvrtku 30.9.)

+ další bonusy a překvapení kurzu

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT​


8 týdnů během nichž dostanete mimo jiné:

 • 6 x výukové video lekce

 • 3 x Otázky a odpovědi na Zoomu

 • 2x speciální webinář s hosty

 • zpětnou vazbu a podporu ode mne
   

V pondělí budou zveřejněna výuková videa a ve čtvrtky v čase 19-20 hod proběhnou živě Otázky a odpovědi na Zoomu, kde budeme prakticky řešit Vaše otázky, které budete mít k danému tématu.
Na vše se můžete podívat dle Vašich časových možností. K materiálům z kurzu budete mít přístup po dobu jednoho roku. Můžete se k nim vrátit i později.
Celý kurz bude probíhat v uzavřené FB skupině. Budete v ní dělat úkoly, vzájemně se podporovat a inspirovat. Já budu reagovat na úkoly či na vaše dotazy, také zde s vámi budu sdílet další pracovní materiály k tématům daného týdne.

PRO KOHO JE KURZ URČEN​


Kurz je určen pro pedagogy hry na dechové nástroje, dále pro studenty hudby nebo pro amatérské hráče (středně pokročilé). Nejste-li si jistí, zda je kurz vhodný i pro Vás, neváhejte mne kontaktovat.

JAKÝ POTŘEBUJETE NÁSTROJ

Jakýkoliv hudební nástroj. Já budu vyučovat na zobcovou flétnu, ale můžete zkoušet i na Vámi zvolený nástroj.

CO VŠECHNO ODE MNE DOSTANETE


Výukové video materiály, ve kterých vám dám to nejlepší, co mám vyzkoušeno za více než 20 let své praxe pedagoga. Dostanete odborné rady a odpovědi na otázky týkající se improvizace. Budu bedlivě sledovat vaše pokroky 7 dní v týdnu po dobu 8 týdnů díky naší uzavřené FB skupině. Budete mít ode mne komentáře a rady v podstatě kdykoliv budete potřebovat. Nabízím Vám vše, co jsem sama získala studiem u mnoha špičkových světových hráčů i pedagogů.

CO SE LÍBILO ÚČASTNÍKŮM MÝCH ONLINE KURZŮ
A CO JIM ÚČAST V NICH PŘINESLA

Mých online kurzů se účastnilo již přes 370 pedagogů a hráčů. Zde najdete reakce některých z nich.

Nejlepší je praxe - tudíž nejlepší jsou praktické ukázky, které si můžeme v pohodlí domova vyzkoušet.

Na tomto kurzu jsem ,,získala" odvahu vůbec s improvizací začít.

Lucie, pedagog ZUŠ

Líbilo se mi jasné vysvětlení improvizačních postupů a možnost jejich uvedení v pedagogickou praxi. Získal jsem odpověď na vlastní otázku k improvizaci na harmonickém základu jak hledat "správné" noty.

Vladimír, student konzervatoře

Martina je odborník v tom nejlepším smyslu slova. Její kurz má jasnou linku, vede krásně krok za krokem a dává cílenou zpětnou vazbu. FB pro kurz je podporujícím prostředím, je tam pozitivní atmosféra a Martina zde o své kurzisty opravdu pečuje. Mně se hodně líbil její osobní přístup ke každému účastníkovi, její povzbuzování, nakažlivá dobrá nálada a plno energie ...

Bohdana, pedagog konzervatoře

Děkuji za skvělý minikurz o improvizaci! ... hltám jednu lekci za druhou :-) Velmi si vážím Vaší snahy a nadšení nabídnout své zkušenosti a vědomosti tímto způsobem až k nám do obýváků :-)) Je to pro nás neuvěřitelně pohodlná a přitom velmi nabíjející pomoc ...

Kristina, pedagog ZUŠ

Získala jsem hodně inspirace a mnoho konkrétních doporučení (např. na studijní materiál, looper ...). Velice oceňuji, jak byl celý kurs vedený. (krátká a velice zábavná videa nadupaná zajímavými informacemi s vypíchnutím důležitých bodů, vždy doplněny ukázkami a možností a návodem, jak si vše vyzkoušet). Tipy k poslechu též oceňuji. A také si velice vážím času (a že ho jistě nebylo málo) který nám Martina věnovala (veškeré rozsáhlé komentáře, reakce, odpovídání na dotazy).

Anna, amatérský hráč

Kurz bol super ako zaklad k nauceniu sa improvizovat, a hlavne si zacat verit ze je to mozne aj v mojom pripade :D Zatial sice len v zakladnej rovine ale teraz je aspon na com stavat. Zaroven som sa dozvedela nove tipy ako vyuzit improvizaciu aj s detmi v skole, aj ked som vela veci s detmi uz na hodinach robila ...

Andrea, pedagog

KDO VÁS KURZEM PROVEDE

Martina Komínková je flétnistka a lektorka, kterou v hudebním světě baví vytváření něčeho nového a vlastního. Na zobcovou flétnu hrála od dětství a po dokončení studia příčné flétny na Konzervatoři Brno se jí začala věnovat profesionálně. Zobcovou flétnu dále studovala na univerzitách v Brně, Hamburku, Krakowě a Linci.

Věnuje se koncertní činnosti převážně s dalšími hudebníky (flétnové kvarteto Flautas de Colores, s bajanem v Duettu nuovu, s orchestrem Czech Virtuosi a dalšími). A již  20 let předává své bohaté zkušenosti dalším hudebníkům z řad studentů i pedagogů.

V roce 2014 natočila s kvartetem Flautas de Colores úspěšné album, které mělo velký ohlas u nás i v zahraničí.

V roce 2019 vytvořila originální multižánrový projekt, představení s názvem Prorok větru, podle stejnojmenné knihy italského spisovatele S. Biavaschiho. Premiérovala jej v Itálii a následně v České republice, kde s ním nadále vystupuje při různých příležitostech.

V poslední době se zaměřuje na využití improvizace za pomocí live electronics. Tu využila také při vydání autorského CD Resonance v roce 2020.

V roce 2021 začala pořádat online kurzy pro pedagogy a hráče, kterých se zúčastnilo již přes 370 účastníků. Zaměřuje se v nich na metodiku hry na zobcovou flétnu.

ČASTÉ DOTAZY


Do kdy se mohu přihlásit?
Přihlaste se co nejdříve, kapacita kurzu je omezena. Nejpozději však do čtvrtku 30. 9. 23.59. hod.

Co když se nemůžu zúčastnit lekce?
Je to na vás, kdy se na lekce podíváte, stejně tak na Otázky a odpovědi. Lekce i záznamy Otázek a odpovědí jsou dostupné i později.

Musím plnit a zveřejňovat úkoly?
Nemusíte, největší proměny však dosáhnete, když budete aktivní. Tímto způsobem Vám kurz přinese největší užitek. Skupina bude složená z podobně smýšlejících lidí a jde to se učit od sebe navzájem, protože se jedná o skupinový koučink.

Jak dlouho budu mít přístup k videím a lekcím?

Budete mít přístup 1 rok, tj. do konce září 2022.
 

Je kurz akreditován MŠMT?

Kurz není akreditován, protože akreditace online kurzu je mimořádně složitá. Škola proplatila mnoha pedagogům předešlých kurzů. Zeptejte se, zda proplatí i Vám. Škola vám může proplatit i kurz bez akreditace, je potřeba pouze napsat krátce vysvětlení. Tuto informaci mám z MŠMT osobně ověřenou.


Co dělat, když je to pro mne moc drahé?
Kontaktujte mne a domluvíme se. Je možné zaplatit ve dvou splátkách, po domluvě udělat studentskou nebo sociální slevu. Pokud jste zaměstnancem např. ZUŠ či DDM, požádejte zaměstnavatele o příspěvek na další vzdělávání pedagogů. Vystavím i fakturu pro Vašeho zaměstnavatele.
 

CENA KURZU

Ochrana osobních údajů.

© 2019-2021 Pro Martinu tvořeno s radostí a láskou.