top of page
Proč a co vás ráda naučím
Učení na zobcovou flétnu je pro mě činnost, která mi přináší radost a na kterou se těším. Jedním z důvodů proč se výuce věnuji více než 18 let let je, protože je to jedna z možností jak sdílet lásku k hudbě. Za dobu svých studií a praxe jsem získala spoustu zkušeností a ty nejlepší z nich nyní používám. Dětem, které milují učit se pomocí hry, se snažím hlavně pootevřít dveře do kouzelného světa hudby. Snažím se o to, aby radost, kterou ze hry na nástroj teď mají, si mohly zachovat po celý život.
Při výuce studentů, kteří se chtějí věnovat hudbě profesionálně, se zaměřuji hlavně na témata jako je efektivní cvičení, spolehlivá technika, bohatý a otevřený tón a hudební výraz. Když pracuji s učiteli flétny, kteří přicházejí se zájmem o nové poznatky, většinou jim předávám novou chuť, inspiraci k jejich vlastním a ověřeným metodám. Obzvláště ráda dělám semináře pro učitele a celé školy, pokud mají zájem a obrátí se na mne, tak za nimi přijedu. Každý stupeň studia má svá specifika a rozdílnost studentů zajišťuje, že je tato práce pestrá a zajímavá.

" ... proč se výuce věnuji
... je to jedna
z možností, jak sdílet

lásku k hudbě."

Jako hráči na zobcovou flétnu máme dnes velké štěstí. K dispozici je obrovská spousta skladeb staré hudby i současné. A také získat tyto materiály je velmi snadné. Existují moderní učebnice hry pro děti, nahrávky špičkových hráčů a také kvalitní nástroje. Toto vše je zásluhou práce našich předchůdců (posledních 40 let) a my to můžeme maximálně využít. Nabízejí se také nové technologie jako je využití efektu Delay (zpoždění). Právě tuto techniku v poslední době ráda používám kromě zapsaných skladeb, také na improvizace. Improvizace je jednou z věcí, kterou ráda zařazuji na svých koncertech, a  také ji ráda vyučuji.

" Improvizaci
ráda zařazuji
na svých koncertech

a také ji ráda vyučuji."

Chcete-li začít
Pokud se vy sami rozhodnete, že se chcete naučit něčemu novému, to hlavní co potřebujete, je vaše nadšení a odhodlání. Chcete-li začít, neváhejte mě kontaktovat. Můžeme spolu pracovat u mě doma (v krásném prostředí Vranova, autem z Brna asi 15minut) nebo online. Můžete se stát mými žáky na ZUŠ V. Kaprálové nebo na Konzervatoři Brno. Také můžete přijet na letní kurz do Bystřice pod Hostýnem.
Mohu vyučovat také v angličtině, italštině, němčině nebo polštině. 

Těším se na vás!

" ... to hlavní, co potřebujete, je vaše nadšení a odhodlání."

Moje přístupy ve výuce
  • při výuce využívám to nejlepší z metodik, které jsem měla možnost poznat
  • děti učím většinu času pomocí her anebo dalšími způsoby, kde se sami tvořivě zapojí
  • ráda vás naučím improvizaci a jak hrát své vlastní melodie
  • na čem mi opravdu záleží je, naučit vás být při hře uvolnění, mít dobrý postoj, dýchání, artikulaci a další
  • pomůžu vám hledat řešení vašich obtíží technických či jiných při hře na flétnu
  • jste-li učitel, který potřebuje radu v nějaké konkrétní oblasti, velmi ráda se vám budu věnovat, protože vím, že to dobře využijete ve své práci
  • budu společně s vámi hledat repertoár, který pro vás bude zajímavý
  • můžeme využít také moderních technologií, jako je Delay effect a další
  • hudbu děláme proto, abychom byli šťastní a to je to hlavní, co bych vám ráda předala. 

"... hudbu děláme proto, abychom byli šťastní, a to bych vám ráda předala."

bottom of page